Šetříme přírodu

We Keep IT green

Supermicro udržuje IT „zelené“

IT manažeři stále častěji vyhledávají dodavatele, jejichž nabídky jsou nejen vysoce výkonné a cenově výhodné, ale také energeticky úsporné. Hlavním důvodem prosazování ekologického IT jsou náklady na provoz datových center, které poslední dobou prudce stoupají. Je všeobecně známo, že uživatelé utratí za napájení a chlazení jejich hardwaru mnohem více než byla jeho pořizovací cena. A to díky rostoucím cenám energií.

Přednosti „Earth-friendly" výrobků

Supermicro využívá moderní technologie a odborný návrh systémů ke snížení spotřeby energie serverů, blade řešené, pracovních stanic a datových úložišť. Díky dlouhodobým zkušenostem je firma Supermicro jedničkou v oblasti technologií pro úsporu energie. V roce 2006 byly představeny 1U Twin™ servery se dvěma DP uzly v 1U s 89% energetickou účinností. V roce 2007 na tento úspěch navázaly SuperBlade® systémy s 93% energetickou účinností. Na cestě k ještě lepším výsledkům, technici Supermicra nadále zlepšují ekologické technologie jako hlavní cíl návrhu výrobku.

Výhody

Výsledkem těchto snah je snížení celkových nákladů na vlastnictví (TCO) serverů Supermicro a počítačových systémů. Každý z našich systémů s 90%+ účinností, ve srovnání s ostatními tradičně vybavenými systémy se 70% až 80% účinností zdroje energie, může ušetřit až $ 200 a $ 500 za rok, v závislosti na konfiguraci a použití. Úspory přináší snížení emisí oxidu uhličitého z fosilních paliv pro výrobou elektrické energie o více než půl tuny.

Jako příklad může každý uzel z našich SuperBlade® ušetřit až 100 wattů oproti tradičnímu 1U rack-mount serveru. Tyto úspory rostou rychle při kompletním zaplnění šasi deseti servery. Odstraněním 1U serverů a použitím vysoké účinnosti (až 93%) napájení, může SuperBlade® ušetřit zákazníkům mezi $ 700 a $ 1000 za rok na napájení. Dále vznikají ještě úspory na chlazení. Emise oxidu uhličitého klesne o více než 5,5 tun za rok – jde o podobnou pomoc životnímu prostředí jako vysazení asi 0,7 hektaru stromů.

Pro více informací klikněte ZDE.

Technologie šetrná k přírodě

•                     Optimized System Architecture sdružuje Supermicro technologie, které šetří energii.

•                     Základní desky navrženy s nejmodernější technologií a špičkovými komponenty, jako napěťové regulátory s vysokou účinností pro snížení spotřeby energie.

•                     Napájecí zdroje s vysokou účinností navrženy pro menší spotřebu elektrické energie než běžné systémy.

•                     Chladící subsystémy zahrnují kvalitní pasivní chladiče, ventilátory řízené pulsně šířkovou modulací, strukturovaný tok vzduchu vnitřkem šasi, inteligentní řízení chlazení a napájení.

Vedení a odhodlání

Jako lídr v oblasti energeticky úsporných počítačů, Supermicro se s hrdostí účastní „počítačové iniciativy na podporu klimatu“ (Climate Savers Computing Initiative = CSCI) jako hlavní člen a předseda pro region APEC (Asijsko-pacifické hospodářské společenství). CSCI si klade za cíl podporovat vývoj a nasazení inteligentních technologií pro zlepšení efektivity počítačů s cílem dosáhnout snížení spotřeby energie počítačovými technologiemi. Supermicro jako serverový technologický lídr udržuje IT obor „zelený“.